A projekt kezdeményezője és kivitelezője a RNP Romsilva - Kovásznai Erdészeti Igazgatóság a CovAlpin együttműködésével
Az erdei gyümölcsök
A málna az egyik legfinomabb bogyó, amely számos jótékony hatással van a test egészségére és szépségére. A málna, a Rubus Idaeus, egy bokros termőcserje, kúszó hajtásokkal és egyenes szárral, amely a csúcson ível. A málna magas vitamin-, kalcium-, vas-, kálium-, magnézium-, szalicilsav-tartalma miatt népszerű, könnyen ültethető, nem igényel különleges termesztési körülményeket
Az áfonya íze és tápértéke miatt keresett bogyó, de az áfonya leveleit összehúzó és antibakteriális tulajdonságai miatt is használják.
Pontosan azért, mert a csodálatos áfonyát olyan nagyra értékelik, számos áfonyatermés is létezik.
Az áfonya, más bogyós gyümölcsökkel együtt, frissen és fagyasztva egyaránt kiváló lekvárokban és különféle desszertekben.
A szeder sok polifenolt tartalmaz, olyan anyagokat, amelyek csökkenthetik a szívbetegséghez és a rákhoz vezető gyulladást. A bogyók is segíthetik a bélrendszert a cukor jobb lebontásában, ami csökkenti a 2-es típusú cukorbetegség kockázatát. Frissen vagy fagyasztva is fogyasztható. Egy csésze szeder 7 gramm cukrot tartalmaz. Antioxidánsokban is gazdagok, ezért egyes bőrápoló termékek összetevőjeként használják őket. A legjobb, ha a bogyókat még a szedés napján fogyasztjuk el. De akár 2 évig is lefagyaszthatja őket.
Az eper, népies nevén agrange vagy erdei szamóca, erdei szamóca, erdei szamóca, a Fragaria nemzetségbe, a Rosaceae családjába tartozó évelő növény, melynek ehető termése van. Az eper gyümölcsének intenzívebb illata van, mint az epernek, jelenleg még az utóbbinál is kevésbé termesztik.
A csipkebogyó vagy vadrózsa az egyik legismertebb gyógycserje, mely hegyvidéki, dombvidéki vagy síkvidéki tájakon fordul elő, és nagyon sok különleges tulajdonsággal rendelkezik. Lombhullató levelű gyógycserje, melynek magassága 1 és 5 méter között változik
A homoktövis a hegyvidéki vidékeken, de a homokos és kavicsos területeken is megtalálható gyümölcstermő cserje, melynek termése fagyos körülmények között is megőrzi tulajdonságait.
Az elágazó cserje akár 6 méter magasra is megnőhet, levelei szürkés-zöld színűek, termései eleinte zöldek, érésükkor narancssárgára színeződnek. A homoktövis fogyasztása többféle betegség kezelésére és megelőzésére is ajánlott, hiszen a szervezet számára az egyik leghasznosabb gyógynövény.